AFK Slivenec

Homepage

První mistrák

Jak jsme sezonu končili tj.přestřelkou s chuchlí, tak v tom samém duchu pokračujem.

Na silvestrovské ráno jsme zajížděli na "domácí hřiště" do Zličína,na umělou trávu , kde jsme přivítali tým Chuchle.Minulé utkání skončilo naší těsnou výhrou 3:2 a

Pro nepřízeň počasí jsme první jarní mistrovské utkání neodehráli na domácí půdě, ale v nedalekém Zličíně na kvalitní umělé trávě! Našim soupeřem byla Chuchle, což znamenalo jediné, že se jedná o DERBY! Samotné utkání jsme začali velice aktivně a soupeř si s naší hrou nevěděl rady a tak na sebe dlouho nenechal čekat ani první gól. Po rozehrání míče v obraně vysunul Jirka Kubát Petra Nováka, který prošel přes dva obránce a až třetí ho dokázal zastavit, ale jen ze cenu faulu ve vápně, což znamená jediné: penalta. Tu bezpečně proměnil tradiční exekutor Jirka Kubát!!! Než se soupeř stačil otřepat z prvního gólu bylo to 2:0 naše záloha skvěle napadla soupeře, donutila ho k odevzdání míče, který poslal Martin Ryzák na nabíhajícího Jakuba Brožka, ten přesprintoval obránce a svůj únik bezpečně proměnil!!! Ani to ještě nebylo vše, Lukáš Kácovský vybojoval na půli míč posunul ho na Jakuba Brožka ten si ho narazil s Petrem Novákem a postupoval sám na bránu,v momentě kdy proti němu vyběhl hostující brankář posunul míč zcela nesobecky vedle sebe a tam už měl Lukáš Kácovský snadnou práci 3:0! Po dvaceti minutách byl soupeř na ručník!!! Pod tímto dojmem jsme trochu polevili čehož soupeř využil, po centru z levé strany proletěl balon středem naší obrany až k sice obsazenému, ale nedůrazně bráněnému hostujícímu založníkovi3:1!!! I nadále jsme hru kontrolovali, ale soupeř se prezentoval dvěma nebezpečnými střelami ze střední vzdálenosti! Poté zahrával soupeř standardní situaci kterou se nám podařilo sice odvrátit, ale jen k neobsazenému hostujícímu hráči, který za pomoci teče skóroval3:2!!! Po obdrženém gólu jsme opět začali hrát naplno, soupeře zatlačili a vytvořili si dvě stoprocentní gólové příležitosti bohužel ani jednu jsme neproměnili. I přesto se nám do poločasu podařilo zvýšit skóre, po autu se Martin Ryzák obtočil kolem obránce nacentroval míč před bránu kde Jakub Brožek předskočil svého strážce a skóroval 4:2!!!

Do druhé půle jsme nevstoupili tak aktivně jako do té první a hra byla poměrně vyrovnaná! Komplikace nastali až po hloupém vyloučení Petra Nováka, který “pochválil“ rozhodčího a musel předčasně do sprch. Soupeř nás sice nezačal přehrávat, ale podařilo se mu z rychlého brejku skórovat 4:3!!! Jakmile hosté ucítili šanci vrhli všechny síly do útoku a snažili se nás přehrát převážně důrazem, my jsme se však nenechali ani přehrát ani zastrašit a dokonce se nám podařilo skórovat! Muž zápasu Jakub Brožek, i když na hrotu osamocen, napadal obranu hostí, která byla nucena zahrát malou domu Kuba nevypustil ani napadání brankaře, vystihl mu jeho kličku a pohodlně skóroval5:3!!! Po obdrženém gólu sice Chuchle chvíli zlobila, ale my jsme ji svoji chytrou hrou nic nedovolili a zápas bezpečně dovedli do vítězného konce!!!!

Autor článku : Kácovský Lukáš