AFK Slivenec

Homepage

S chuchlí za 3 body

V sobotu 10.11.2007 jsme zajížděli, tedy spíše sjížděli jen z kopce do nedaleké Chuchle k derby utkání. I když je soupeř v soutěži nováčkem nebyl pro nás neznámý a to především díky našemu dobře pracujícímu trenérskému týmu, který nám dodal o soupeři všechny informace.
Přestože nebyli všichni hráči 100% fit nastoupili jsme v téměř nejsilnější sestavě kde chyběl díky rodinným důvodům (svatba sestry) Marek Čureja a ne zcela doléčený Tomáš Tomšů se usadil jen na lavici náhradníků.
Samotné derby pro nás začalo velice dobře, hned od úvodu jsme domácí zatlačili a brzy také vstřelili první branku.Ta padla po pěkné individuální akci Jakuba Brožka který pronikl do šestnáctky našel zpětnou  přihrávkou Lukáše Kácovského kterému střela vůbec nesedla a doputovala jen k Petru Novákovi ten tísněn dvěma obránci posunul míč vedle sebe na Lukáše Hrádka, který ve skluzu skóroval. Jednalo se o Lukášův první gól v A-teamu. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas bude dohrán v poklidu a naší režii, ale opak byl pravdou. Po chybě středu naší obrany, kdy oba naši stopeři vyrazili na jednoho útočníka ten narazil balon svému úplně volnému spoluhráči jenž  při samostatném úniku nezaváhal a tak bylo v desáté minutě bylo srovnáno 1:1 !!! Nutno podotknout, že inkasovaný gól s námi vůbec nezamával, utkání jsme dále bezpečně kontrolovali a vstřelili i druhý gól. Jeho autorem byl opět Lukáš Hrádek jenž prokázal svou dravost, při níž se dostal k míči k překvapení všech přítomných dříve než domácí obránce (ten měl minimálně 1 metr náskok) a ve skluzu opět skóroval. Bohužel jsme i po druhé chybovali ve středu obrany a soupeř nás ve 25. minutě opět nemilosrdně ztrestal. Tento gól nás sice překvapil, ale nepoložil, dále jsme se snažili soupeři diktovat hru a to se nám vyplatilo, po standartní situaci zahrávané Martinem Ryzákem, který našel na přední tyči osamoceného Pavla Palaše ten s přehledem skóroval a napravil tak částečně slabý výkon středu naší obrany!!! Do kabin se šlo za stavu 3:2!!!!
Do druhého poločasu vstoupili domácí s velmi agresivní hrou z čehož pramenily žluté karty na obou stranách!!! Bohužel Marek Lehovec to s vyrovnáním agresivity soupeři přehnal a byl po dvou faulech přísně vyloučen!!!!!Chuchle nás v těchto momentech přehrávala, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovala. Naštěstí  pro nás čím dále se nám dařilo držet vedení tím více byl soupeř nervózní a otvíral obranu. Díky tomu dostali domácí dvě červené karty. Běžela 65.minuta když obdržel domácí stoper a kapitán za faul na Jakuba Brožka, jenž postupoval sám na brankáře, červenou kartu (obdržel sice jen žlutou, ale byla už druhá, první dostal už v 15. minutě) a tak musel jít ze hřiště. Druhá padla jen o pár minut později po dvou nevybíravých faulech domácího útočníka na dnes výborně hrajícího Jaroslava Sedlického. Každý byl oceněn žlutou kartou (první dostal v 66. minutě, druhou v 70. minutě) což v součtu znamená jediné!!!
Zdálo se, že zápas dohrajeme v poklidu jenže to nám svou hrubou nedisciplinovaností pokazil Lukáš Kácovský ten nejdříve viděl žlutou kartu za zcela zbytečné řeči k vyloučení Marka Lehovce a poté, i když v zápalu boje, tak zbytečně fauloval domácího brankáře a musel také do sprch!!!! Zápas se dohrával v devíti na obou stranách což hru negativně ovlivnilo. My jsme ale neinkasovali a díky heroickému
výkonu 9 statečných v závěru utkání dokráčeli k dalším bodům.
Na závěr by jsme rádi popřáli našim fanouškům: krásné prožití zimní přestávky a těšíme se na Vás opět jaře (nebo ještě dříve na zimním turnaji v Radotíně)
    Sestava:
                     Tomko,
   Sedlický, Palaš, Nykl, Lehovec(čk)
Kubát, Kácovský(čk) Ryzák(k), Hrádek(Tomšů)(Lang)
              Novák      Brožek

Autor článku : Lukáš Kácovský
Poslední komentáře
21.11.2007 17:07:35: hmm hmm... to byl zápas smiley jen kdyby tomu langovkovi netrvalo skoro dva týdny než to sem dal... ...