AFK Slivenec

Homepage

Slivenec - Stodulky

V neděli 13.4.2008 hostily Stodůlky naše áčko.
Sedmnácté kolo (1.A třídy – skupiny B) již dříve přineslo hned několik překvapivých výsledků, například výhru Chuchle nad Ďáblicemi 2:1. Což znamenalo, že se Chuchle posunula, vlivem příznivějšího skóre, před Stodůlky.
Stodůlky tedy proti nám musely bodovat, aby poslední nezůstaly. Tomu odpovídalo i jejich nasazení a motivace. Terén připomínal spíše lepší louku než hřiště, na to jsme však zvyklý. Prvních zhruba deset minut jsme kontrolovali hru a nic nenasvědčovalo tomu, jak zpackaný zápas nás čeká. Soupeř poté vyrovnal hru a pak i převzal iniciativu, naopak naši hráči se nasazením ani důrazem soupeři ani nepřiblížili.
Náš brankář měl tedy více práce, ale zatím se soupeř pouze zastřeloval. Pár šancí bylo i na našich kopačkách, ani ty však nestojí za delší povídání. (Snad jen ta, kdy po rohovém kopu Ryzáka, nedokázal Tomšů nasměrovat míč do odkryté části brány a přestřelil.) Hra ani jednoho ze soupeřů neměla patřičnou přesnost a diváky, kteří jsou zvyklý na „jiný“ Slivenec, určitě boleli oči. Po rozpačitém výkonu, jsme tedy mohli být rádi, že rozhodčí písknul do píšťalky a ohlásil poločas.
V kabině jsme si řekli co zlepšit (skoro všechno) a s odhodláním šli do druhého poločasu. Zůstalo však jen u slov a výkon týmu byl opět matný až bídný. Soupeř běhal, my nikoliv. Trest nebyl daleko. Několikrát nás ještě zachránil dobře chytající Hájek, ale v 59.minutě po centru domácího záložníka Grni se hlavou prosadil Lehečka 1:0!!  A domácí nás stále tlačili. V 65.minutě po jednom z mnoha útoků domácích navíc fauloval Palaš ve vápně a domácí mohli zápas rozhodnout, kdyby ovšem penaltu proměnili. Penaltový mág Hájek tedy tentokrát dostál své pověsti a penaltu chytil. (Ne náhodou mají Stodůlky nejhorší útok soutěže s průměrem méně než jednoho vstřeleného gólu na zápas.) Tento moment nám přeci jen dodal více sebevědomí a ještě více moment, který následoval: domácí hráč Špaček, po závaru ve vápně, kopl do ležícího soupeře, rozhodčí to viděl přesně a udělil červenou kartu. Zdálo se tedy, že ještě máme šanci se zápasem něco udělat. Domácí se soustředili na obranu a čekali na brejky, ani jeden však nedokázali přetavit v gól. My jsme začali více útočit, i když často zbrkle a doufali, že naše chvíle přijde. Ta nastala v závěru zápasu, kdy v 84.minutě Brožek poslal míč za záda gólmana 1:1!! (Ještěže máme v týmu Bóžu J , který hraje na jaře ve formě a pravidelně dává i góly.) Do konce utkání moc času nechybělo a zdálo se, že nám bod nestačí. Měli jsme další šance na otočení výsledku (například Lang) žádná však brankou neskončila a tak zůstalo u výsledku 1:1. (lepší jsme si snad ani nezasloužili)
Tentokrát jsme tedy červenou kartu nedostali, to je však jediná dobrá zpráva z tohoto utkání. Ztratili jsme dva body a udržet minimálně třetí místo bude ještě těžká práce. Především Cholupice, které na jaře hrají v dobré formě, na nás zle dotírají a ztrácí už jen jeden bod. Na dostřel je i Podolí a Nebušice. Takže kluci, vraťme se všichni na zem a makejme aspoň tak jako v druhé půli se Střešovicema.
Snad nám v tomto boji pomůže i střelec Novák, který se co nevidět konečně vrátí po přísném flastru na 4 utkání.